Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Seancë e re për rastin “Drumarina”

Shkup, 4 mars – Zhurnal.mk – Në Gjykatën Themelore Penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjyqi për rastin “Drumarina”, në të cilin ish-deputetja e VMRO-DPMNE-së, Silvana Boneva dyshohet për mashtrim me faturat e taksave fiskale nga pikat pagesore, të cilat i kanë kushtuar Kuvendit rreth 100.000 euro.

Boneva paralajmëroi se me 7.000 prova do të dëshmojë se nuk ka dhënë fatura të rreme fiskale nga pikat pagesore dhe se nuk është rekorder në shpenzimet e udhëtimit.

Gjyqin në këtë lëndë e drejton gjyqtari, Marin Stanevski, ndërsa aktakuza përaqësohet nga prokurori, Artan Ajro.

Në seancën e sotme është parashikuar të dëshmojnë një ekspert dhe tre dëshmitarë.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...