Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Seancë e re për rastin “Titanik”

Shkup, 6 tetor, zhurnal.mk – Seanca e re për rastin “Titanik” në Gjykatën Penale të Shkupit është përcaktuar për sot.

Gjykata në këtë lëndë është ende në fazën e provave dhe në seancat e mëparshme kryesisht u dëgjuan dëshmitarët e Prokurorisë.

Aktakuza e iniciuar nga ish Prokuroria Speciale Publike, për këtë lëndë për financim të paligjshëm të VMRO-DPMNE-së, ka dyshim tek 20 persona, përfshirë ish-ministren e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska (e dënuar me katër vjet burg për rastin “Tank”) dhe ish zyrtarë të tjerë të lartë të kësaj partie politike.

Këshilli gjyqësor për këtë lëndë kryesohet nga gjykatësi Osman Shabani, ndërsa prokuroria përfaqësohet nga prokurorja Lile Stefanova.

Postime të ngjashme

Takimi i dytë i Osmanit dhe Stoevit në Antalia

Dafina Vidishiqi

PDSH me Sadi Bexhetin synon fitoren në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Komuna e Jegunovcës pa menaxhim me mbeturinat, në hyrje të fshatrave ju “mirëpresin” deponitë e egra

Dafina Vidishiqi

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...