Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Sekrete të vogla të profesionistëve të kulinarisë

Mjeshtërit e zanatit janë të gatshëm të ndajnë këshilla të mira me fillestarët e kuzhinës

Ja çfarë thonë profesionalistët për llojet e ndryshme të vajrave, prerjen e qepës, zierjen e patave gatimin e peshkut.

Cilin vaj duhet përdorur për fërgim, cilin për sallata? Si të mos ngjitet kurrë pasta në restorante? A është e mundshme të grihet qepa pa lotuar?

Këto dhe pyetje të ngjashme i mundojnë fillestarët në kuzhinë, mirëpo ndihma arrin nga profesionalistët.

Ja çfarë këshillojnë mjeshtrit e zanatit:

● Vidhni trukun e kuzhinave mediterane dhe gjellës në fund shtoni një pikë vaj ulliri.

● Qepën qiteni në ujë të akullt dhjetë minuta para grirjes, në mënyrë që më pak të lotoni.

● Në blender më parë qitni lëngjet, ujin, qumështin, lëngun dhe pastaj pemët dhe perimet. Kështu zvogëloni shtypjen në brisqet e blenderit me çka përftohet pije krematoze. Veç kësaj, do të qëndrojë më gjatë aparati.

● Çdo vaj ka qëllimin e vet, po kështu edhe gjalpi dhe disa vajra arrore përdorni vetëm në temperatura të ulëta. Në to KURRË MOS fërgoni ushqim!

● Vajin e bademit, avokados apo të bërthamave të rrushit mund t;i përdorni pa u brengosur se do të digjet.

● Derisa zieni pastën, shtoni kripë për shije dhe vaj ulliri që të pengohet ngjitja. * Nëse djathi është shumë i butë për ta grirë në rende, futeni gjysmë ore në frigorifer me ngrirje të thellë.

● Të gjitha perimet të cilat rriten mbi tokë zieni në tenxhere pa kapak. Në të do të mbeten të gjithë përbërësit ushqyes dhe do të jenë më të shijshme.

● Kur gatuani peshk, lakër apo ndonjë gjellë tjetër posaçërisht aromatike, në shporet vendoseni një tepsi të vogël me uthull.

Postime të ngjashme

Qofte kreshmore të cilat do t’i dëshironi: Zëvendësimi i mishit është shumë i shijshëm!

S.B.

Brusketa me djathë dhe kastravec

S.B.

Tortë e shpejtë e akullt me biskota: Gjithçka është gati për 15 minuta!

S.B.

Recetë e shpejtë dhe e shijshme: Ëmbëlsirë pa gluten me fara lulëkuqeje të egër

S.B.

Trekëndësha të ëmbël

S.B.

Picë në formë supe

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...