Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Sekreti i skarës së përsosur është ky: Marinada e cila mishit do t’i japë në shije vërtet të mrekullueshme!

Zhurnal Ads

Mishi do të marrë aromë të mrekullueshme dhe do të bëhet i butë dhe i shijshëm

Përbërësit për marinadën për skarë:

– 100 ml vaj luledielli;
– 100 ml vaj ulliri;
– 100 ml uthull molle;
– 2 lugë të vogla kripë
– 2 thelpinj hudhre;
– 1 lugë e vogël piper;
– ½ luge të vogël spec të bluar të kuq;
– 1 qepë.

Përgatitja:

Qepën dhe hudhrën grini imët. Të gjithë përbërësit përzieni mirë.

Njomni copat e mishit në marinadë, radhisni në një enë, qitni sipër marinadën e mbetur dhe mbuloni me kapak.

Lini disa orë në ambient të ftohtë, më së miri gjatë natës.

Para pjekjes, mishin nxirreni nga marinada, kullojeni dhe hiqjani copëzat e qepës.

Piqeni një herë nga njëra anë, pastaj nga ana tjetër derisa të piqet mirë.

Ju bëftë mirë!

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Brokoli i pjekur me mjaltë dhe mustardë – i shëndetshëm dhe i shijshëm

S.B.

Bukë të pjekura me Qepë

S.B.

Speca turshi me ujë, pa vaj

admin

Gabimet më të shpeshta kur i qëroni dhe i copëtoni pemët dhe perimet

admin

Bëjeni qepën më të butë dhe eliminoni intensitetin e saj: Jamie Oliver ka zbuluar trukun të cilin do ta adhuroni!

admin

Mjeshtëria e Gordon Ramsayt për salcë të përsosur bolonjeze: Kjo shtesë ndryshon çdo gjë!

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...