Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Seksizmi i Ramës me gruan në Ndroq: Demin do ta sjellim për lopën, jo për ty

Kryeministri Edi Rama, në shoqërinë e kryebashkiakut Erion Veliaj dhe ministrit të Rindërtimit Arben Ahmetaj, inspektuan këtë të hënë punimet në “Lagjen e Re” në Ndroq.  Gjatë inspektimit Kryeministri u takua dhe me një banore, e cila siç tha kishte disa orë që e priste. Ajo shprehu falenderimin ndaj qeverisë për investimet e bëra, si dhe tregoi të gjithë pakënaqësitë që kishte. Por gjatë bisedës Rama e lëshoi gjuhën me gruan duke rrëshqitur në seksizëm teksa i tha gruas se demin do e sjellim për lopën, jo për ty.

Biseda e plotë

Edi Rama: Duhet të sjellin dhe një lopë tjetër, ose dem.

Banorja: Nuk e dua dem.

Edi Rama: Për lopën jo për ty. Jam kryeministri i vetëm në botë që kërkoj fjalën. Më lini të flas.

Banorja: Ma jep dorën. Le ta marr COVID-in prej teje.

Edi Rama: Puna është të heqësh zakonin se nuk e merr COVID-in prej meje, nuk ta jap dorën kurrë unë.

Postime të ngjashme

Shqipëri, 40 raste të reja me COVID-19, gushti muaji i hapur i vaksinimeve

D V

Elona Shuli ende në kampet e Sirisë, gjyshi: Kam frikë se nuk do t’i shoh më mbesat e nipin

D V

Vatër e madhe zjarri në Mamurras, banesat vetëm disa metra larg

D V

Policia ndëshkon kosovarin që po ngiste 191 km në orë

D V

Vazhdon përballja me zjarret në Shqipëri, situatë më e rëndë në Karaburun

D V

Kolona të gjata në Lezhë, kosovarët ia mësyjnë bregdetit shqiptar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...