Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sektori privat fillon imunizimin kolektiv të punëtorëve

Shkup, 11 – Zhurnal – Sektori privat ka filluar të përfshihet në imunizimin kolektiv. Kompanitë e tekstilit por edhe nga industritë e tjera, duhet të fillojnë me përpilimin e listave të punëtorëve të cilët dëshirojnë të vaksinohen kundër Covid-19 dhe të njëjtat t’i dorëzojnë në qendrat shëndetësore, në mënyrë që tu caktohen termine për vaksinimin e punonësve të tyre.

Në pikën në Shtip, atje ku është e përqëndruar industria e tekstilit, punonjësit shëndetësorë thonë se imunizimi i popullatës po zhvillohet normalisht, dhe se aktualisht mbi 1.500 qytetarë nga rajoni i Shtipit dhe Strumicës imunizohen në bazë ditore në këtë pikë rajonale kundër Kovid 19.

Postime të ngjashme

Radev: Rruga e RMV drejt BE kalon përmes Bullgarisë

R Zh

Petkovski: Duhet të mbahet një referendum konsultativ mbi kushtet e vendosura nga Bullgaria

Dafina Vidishiqi

Akuza për grupin nga Shkupi e Kumanova, të dyshuar për terrorizëm

Dafina Vidishiqi

Gjobiten 330 shoferë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

LSDM-ja nis aktivitetet për zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Shahpaska: Personat mbi 60 vjeç dhe gratë shtatzëna të mos shkojnë në punë gjatë valës së nxehtë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...