Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Sekuestrohen 14 kilogramë hashash në Deve Bair, arrestohet një shtetas i Shqipërisë

Ministria e Punëve të Brendshme informon se dje (7 mars) zyrtarët policor të Departamentit për kriminalistikë, kanë ndërprerë një kanal ndërkombëtar për transport të hashashit.

“Janë konfiskuar 14 kilogramë hashash, që transportoheshin nga Shqipëria, përmes Maqedonisë dhe Bullgarisë, me destinacion përfundimtar Turqinë”.

“Në orën 12:45 në pikën e kalimit kufitar Deve Bair (në dalje nga RMV) një automjet BMW, i drejtuar nga shtetasi shqiptar H.H. (60) gjatë kontrollit janë gjetur pako hashashi. Personi H.H. është privuar nga liria”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Postime të ngjashme

14 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

S.B.

Drejtim mjeti pa leje dhe në gjendje të dehur, 6 shoferë të arrestuar, 78 patenta të pezulluara në vend

S.B.

Lëndohet një polic në aksident trafiku në Shkup

S.B.

Covid 19 i mer jetën zjarrfikësit të njohur nga Shkupi, Nuredin Mustafa

Z H

Korçë/ Iu gjet një automatik pa leje dhe disa fishekë në shtëpi, arrestohet 41-vjeçari

S.B.

Vrasje në tentativë në Pejë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...