Sekuestrohet një armë zjarri dhe municion

Arma e sekuestruar ishte modifikuar.

Zyrtarët e stacionit policor të Fushë Kosovës, sot rreth orës 16:30, kanë kryer një operacion bastisje në një shtëpi në fshatin Sllatinë në Fushë Kosovë.

Gjatë këtij operacioni njesitet e policisë kanë arritur që të gjejnë dhe të sekuestrojnë një pushkë gjysmëautomatike (e modifikuar) dhe 3 fishekë.

Ndaj personit të dyshuar, është inicuar rast për armëmbajtje pa leje dhe i njëjti është proceduar më tej, sipas rekomandimit të prokurorit të shtetit.

Sekuestrohet një armë zjarri dhe municion Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht zyrtarët e stacionit policor…

Posted by Kosovo Police on Tuesday, October 12, 2021

Related posts

Kokaina në Durrës, Policia: U gjet në konteinerin e “Alba exotic fruit”

D V

Arrestohet një 37 vjeçar në Shkup

N E

Grabitje nën kërcënimin e armës në Prishtinë, vidhen 400 euro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More