Sekuestrohet sërish kokainë në portin e Durrësit

Një tjetër sasi kokaine është sekuestruar sot në portin e Durrësit.

 

Policia sqaron se operacioni i sotëm është në vijim të aksionit të koduar “Rada”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën trafikimit të lëndëve narkotike, që ka nisur disa ditë më parë dhe janë sekuestruar dy ngarkesa të tjera me kokainë.

Autoritetet bëjnë me dije se sasi e kokainës që është sekuestruar sot është 7.25 kilogramë dhe është gjetur në kontenierët e kompanisë “Alba Exotic Fruit”.

Lidhur me këtë operacion Taks Forca e përhershme që operon në Portin e Durrësit vijon veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të trafikimit të kokainës.

Ndërkohë policia sqaron se operacioni “Rada” ka nisur më datë 13.07.2021, ku u gjetën dhe u sekuestruan 11 kg e 675 gram lëndë narkotike kokainë. Por dhe në datën 23.07.2021, ku u gjetën dhe sekuestruan 6.5 kilogramë të tjera lëndë narkotike kokainë në kontienerët e të njëjtës kompani.

Related posts

Arrestohet 41 vjeçari në Vushtrri, i dyshuar për vjedhjen e biçikletave

D V

Katër raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit

D V

Arrestohen shtatë të dyshuar për përfshirje në kontrabandë të 15 emigrantëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com