Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar TOP LAJM

Sela: Nuk ka asnjë shancë që tre deputet nga opozita të japin përkrahje qeverisë

Shkup, 12 shtator – Emrat e tre deputetëve të cilët, sipas Kryeministrit Zoran Zaev, mbështesin shumicën qeverisëse, tani përbëjnë 65 ligjvënës, janë ende të panjohur për publikun. Ndërsa kreu i Aleancës për Shqiptarë, Ziadin Sela sot tha.

– Nuk ka asnjë mundësi teorike që ata të jenë deputetë nga partia jonë, dhe unë nuk besoj se ata janë disa nga VMRO-DPMNE, tha Zijadin Sela, kryetari i Aleancës për Shqiptarët.

Kjo ishte përgjigjja e Selës, i pyetur nga gazetarët në një seancë të organit më të lartë të partisë, në të cilën ai ofroi dorëheqjen e tij si një veprim moral.

Sidoqoftë, ai mbetet kryetar pasi shumica në Asamblenë Qendrore refuzoi dorëheqjen e tij.

Kuvendi vendosi të heqë kryetarët e degëve të Tetovës dhe Dolnenit nga partia, për shkak të së cilës ata bashkëpunuan me Besën, duke shkelur kështu statutin e partisë.

Postime të ngjashme

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...