Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sela priti ambasadorin e Shqipërisë, Reka në selinë e ASH-së

Shkup, 14 shtator – Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela sot në selinë partiake në Shkup ka pritur në takim ambasadorin e Republikës së Shqipërisë, Fatos Reka.

Siç mësohet temat kryesore të këtij takimi kanë qenë zhvillimet aktuale në Shqipëri, Maqedoninë e Veriut si dhe në rajon, zgjedhjet e fundit në Maqedoninë e Veriut si dhe ballafaqimi me pandeminë.

Kreu i ASH-së, Ziadin Sela përmes profilit të tij në rrjetet sociale ka informuar për takimin.

“Sot, në selinë e Aleancës për Shqiptarët, kisha nderin që të kem mysafir Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë, z. Fatos Reka. Me ambasadorin Reka, temë e bisedës sonë ishin situata aktuale politike në Shqipëri dhe në RMV dhe rajon, zgjedhjet e fundit tek ne, si dhe ballafaqimi me gjendjen dhe menaxhimin e Covid 19 nga ana e të dyja shteteve.”, thuhet në njoftimin e bërë nga Sela.

Postime të ngjashme

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

Hoxha: Deri më 15 qershor do të paguhen gjitha subvencionet për bujqit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...