Agjencia Zhurnal.mk

Sela: Qeveria LSDM-BDI ka dështuar në rrugën për anëtarësim në BE

Tiranë, 17 janar, Zhurnal.mk – Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në një intervistë për Euronews Albania, ka deklaruar se Qeveria aktuale e koalicionit LSDM-BDI ka dështuar në rrugën për anëtarësim në BE, Maqedonia e Veriut nuk mori datë për çelje të bisedimeve për anëtarësim për shkak se reformat sidomos në drejtësi kanë dështuar, por jo vetëm.

Më 2016 vendi doli nga një regjim dhjetëvjeçarë i cili kishte dy komponenta VMRO dhe BDI,koalicioni aktual mes LSDM dhe Bdi s’do mendë e humbi betejën me krimin dhe korrupsionin prandaj edhe nuk u hapën negociatat me BE.

Aleanca për Shqiptarët me siguri pas 12 prillit do të merr legjitimitetin për të përfaqësuar shqiptarët në pushtet dhe reformat në drejtësi,funksionimi i shtetit të së drejtës,lufta kundër krimit dhe korrupsionit,reformat në organet e sigurisë janë top-prioritet tona dhe jamë i bindur se me një qeverisje ndryshe data do të vijë me patjetër- ka deklaruar Sela për Euronews.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

R ZH

Lajmet e fundit

Loading...