Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sela takon Kryetarin e PD-së, Lulzim Basha

Zhurnal Ads

Shkup, 29 tetor, zhurnal.mk – Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i shoqëruar nga Sekretari
Gjeneral Arben Taravari dhe Nënkryetari Vullnet Ferati ka qëndruar në
Tiranë ku është pritur nga Kryetari i PD-së Lulzim Basha.

Takimi Sela-Basha është realizuar në një atmosferë vëllazërore,kurse
temë diskutimi kanë qenë tema të shumta, siç është kriza me
pandeminë,situata politiko-ekonomike,proçesi i intergrimit në BE etj.

Kryetari Sela fillimisht e ka njoftuar nikoqirin Basha për ecurinë e
zgjedhjeve të fundit në Maqedoninë e Veriut me çrast Basha ka uruar
Selën për rezultatin e shkëlqyer të koalicionit Aleanca për Shqiptarët
dhe Alternativa.

Sela dhe Basha u pajtuan se e vetmja rrugë për të dy vendet tona është
anëtarësimi në BE,ata gjithashtu shprehën gatishmërinë për të ndihmuar
këtë proçes shumë të rëndësishëm me çrast u pajtuan se bashkëpunimi
rajonal është shumë i rëndësishëm në rrugëtimin e rajonit drejtë
anëtarësimit të plotë në BE.

Takimi i Kryetarit Sela me Kryetarin e PD-së Basha ishte në vazhdën e
takimeve dhe bashkëpunimit të rregullt mes dy subjekteve politike.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Spitalet private do të sigurojnë 100 shtretër për Covid pacient

T E

Përbërja e organeve të punës të komisioneve kuvendore

Z H

Bytyqi – Nikollovski: Ndajmë vlera të njejta dhe bashkëpunimi do të jetë i begatshëm

Z H

Shpalljen zgjedhjet në BFI

E.E.

Ish-ushtari i UÇK-së, Daim Limani: Si e arriti shërbimi Holandez të fus”Spiun” në kabinetin e Abaz Gjukës!

R ZH

Karakaçanov: Maqedonia sillet sikur është vend këshilltar i Bullgarisë dhe që përcakton kushtet

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...