Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Selakoviq takohet me ambasadorin amerikan, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Kryediplomati serb, Nikola Selakoviq u takua të hënën me ambasadorin amerikan në Beograd, Anthony Godfrey, me të cilin bisedoi për përmirësimin e marrëdhënieve dypalëshe, dialogun Kosovë-Serbi si dhe bashkëpunimin rajonal.

Selakoviq theksoi se përmirësimi i të gjitha fushave të bashkëpunimit me Shtetet e Bashkuara është një nga përparësitë e politikës së jashtme të Serbisë, si dhe se vendi i tij është i përkushtuar për bashkëpunim më kuptimplotë dhe më të gjerë, njoftoi Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë, raporton Tanjug.

Postime të ngjashme

Riaktualizohet çështja e bartjes së shamisë në shkolla

Dafina Vidishiqi

Personat e dënuar në tri vitet e fundit nuk mund të kandidojnë as në zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Vaksinohen Vjosa Osmani dhe Glauk Konjufca

Dafina Vidishiqi

Lekaj: Qeverisë Kurti nuk po i intereson qytetari

Dafina Vidishiqi

Përfaqësuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën: Jam lodhur dhe sëmurë duke folur për vizat

Dafina Vidishiqi

Hidhet një pako në drejtim të qendrës së paraburgimit në Prizren

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...