Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Selami: Habitem se pse maqedonasit i ftojnë maqedonasit që të mos regjistrohen

Shkup, 28 mars – Unë nuk habitem që shqiptarët i thërrasin shqiptarët që të regjistrohen, por habitem se pse maqedonasit i ftojnë maqedonasit që të mos regjistrohen? Cili është qëllimi? Që mos të regjistrohen për të deformuar numrat, kështu tha fillimisht në një intervistë për REL Ilmi Selam, zëvendës drejtor i Entit Shtetëror për Statistika.

“Regjistrimi nuk është një pazar, nuk është hapja e një tefteri të havllaxhisë, por zbatimi i ligjit. Si Ent Shtetërorë për Statistika, ne duam t’u drejtohemi qytetarëve, sepse regjistrimi bëhet për qytetarët. I bëjmë thirrje çdo subjekti politik, çdo aktori dhe faktori në shtet, në shoqëri, për të thirrur qytetarët, të gjithë, të tuajt, të tanët sepse ne nuk bëjmë asgjë keq nëse kërkojmë regjistrimin. Shkurtimisht, kjo është si t’i bëni thirrje qytetarëve që t’i binden ligjit”, tha mes tjerash në intervistë Ilmi Seljami, zëvendës drejtor i Entit Shtetëror për Statistika.

Postime të ngjashme

Pozicioni bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut mbetet i pandryshuar, Sofja është e hapur për dialog

Dafina Vidishiqi

Carovska: Nëse nuk investoni në arsim, keni harruar të investoni në të ardhmen

Dafina Vidishiqi

Maqedonia e Veriut përballet me mungesë të vaksinave

Dafina Vidishiqi

BFI: As këtë vit nuk mund të kryhet haxhi

Dafina Vidishiqi

Destani: Roli dhe kontributi i diasporës shqiptare ka qenë dhe vazhdon të jetë i jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

MSHIA Maqedoni: Dokumentet e Draft-planit aksional të Strategjisë Nacional janë vendosur në ENER

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...