Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Selami: IPARD me finansim të ri për ‘Eko Shar’, mbi 40 punësime të reja

Tetovë, 30 shtator – Zhurnal.mk – Zv.Drejtor i Agjencisë për mbështetje financiare në bujqësi dhe zhvillim rural , njofton për ndërtimin e një fabrike të re për prodhim të qumështit dhe produkteve të qumështit në fshatin Aldinc Komuna e Krushevës nga “Eko Shar”-Poroj Tetovë. Selami thotë se investimi për këtë fabrikë kap shumën mbi 1.5 milion euro , me kofinansim 50% nga Fondet IPARD., ndërsa do të ketë 40 punësime të reja.

Ja postimi i plotë i Selamit:

Krusheva dhe Dolneni a jeni gati ?!!! Fabrikë për prodhim të qumështit dhe produkteve të qumështit në fshatin Aldinc Komuna e Krushevës nga “Eko Shar”-Poroj Tetovë. Sot nga Agjencia bashk me Drejtorin Nikola Babovski nënshkruam kontratën për kofinansim me “Eko Shar” për ndërtim të fabrikës së re për prodhim të qumështit. Investim me vler mbi 1.5 milion euro , me kofinansim 50% nga Fondet IPARD. Mbi 40 punësime të reja do parashef fabrika e re që do fillon menjëher me ndërtim. “Eko Shar”-it dhe Drejtorit Xhevair Osmanit i dëshirojmë punë të mbarë dhe Suksese- thotë Selami.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...