Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Selami: Qytetarët të jenë të qetë, të gjithë do të regjistrohen

Shkup, 3 mars, Zhurnal.mk – Zv/drejtori i Entit Shtetëror për Statistika, Ilmi Selami ka thënë se qytetarët duhet të jenë të qenë ngase sipas tij të gjithë do të regjistrohen.

“Vetëm ata do të regjistrohen si rezident ngase ata jetojnë dhe punojnë në Maqedoni, ngase ata që janë jashtë do të regjistrohen si jo-rezident sepse ashtu edhe janë”, u shpreh Ilmi Selami.

Ai ka thënë se me një e-mail mund të regjistrohen pesë persona.

“Nëse keni e-mail të gatshëm mund të regjistroni anëtarin e gjashtë, që ka mbetur paraprakisht i paregjistruar, nëse jo, atëherë ju mund të hapni një dhe ta bëni regjistrimin”, tha Selami.

Selami u shpreh se aplikacioni është bërë për tu regjistruar të gjithë qytetarët të cilët jetojnë jashtë vendit.

Postime të ngjashme

MSH: Në laboratore ka mjaftueshëm teste dhe reagense për Kovid19

B L

Shilegov: Me BRT projektin do të përfitojnë të gjithë qytetarët

Z H

Zaev e Spasovski u’a urojnë muajin e Ramazanit besimtarëve musliman

Z H

Qeveria do ta mbajë seancën e 65-të

Z H

28 shkelje të orës policore, 431 gjoba për mosmbajtje të maskës

Z H

Intervistë ekskluzive me Besa Ademin: A do të kthehet besimi i qytetarëve në sistemin gjyqësor?

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...