Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Serbia vaksinon 22 mije të huaj. Vaksinat do skadonin në fillim të prillit

Serbia ka vaksinuar të paktën 22 mijë të huaj kryesisht nga vendet e Ballkanit, që të gjithë me vaksinë AstraZeneca duke vazhduar rritjen e ndikimit në rajon.

Rreth 8,500 njerëz biznesi nga i gjithë rajoni i Ballkanit Perëndimor morën dozen e tyre të parë të vaksinës kundër COVID-19 në Serbi gjatë fundjavës. Nisma u organizua nga Dhoma e Tregtisë e Serbisë, kreu i së cilës, Marko Cadez.

Kryeministrja serbe Ana Brnabic tha për Televizionin serb të hënën se Serbia do të duhet të shkatërrojë 20,000 deri në 25,000 vaksina AstraZeneca sepse skadojnë në fillim të prillit dhe se Serbia nuk dëshironte ta bënte këtë, por t’i vinte në ndihmë vendeve të rajonit.

Postime të ngjashme

Gjermania tërheq një togë nga misioni i NATO-s në Lituani

Dafina Vidishiqi

Dhjetëra policë gjermanë plagosen pas një beteje të ashpër me disa qytetarë

Dafina Vidishiqi

Erdogan do të pësonte humbje, do të fitonte opozita e bashkuar – nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën

Dafina Vidishiqi

Putin dakordohet me Biden për rifillimin e bisedimeve mbi kontrollin e armëve

Dafina Vidishiqi

Biden flet pas takimit me Putinin: Unë bëra atë që erdha të bëj

Dafina Vidishiqi

Borrell: Qeveria ruse dëshiron të destabilizojë Bashkimin Evropian dhe anëtarët e tij

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...