Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Serbia vendos gardh me gjemba në kufi me Maqedoninë e Veriut dhe Kosovën

Kumanovë, 14 shtator – Qeveria e Serbisë po ndërton një mur me tela me gjemba në Miratoc, nëpërmes tokave të shqiptarëve. Kështu ka treguar profesori univeristar, Milazim Krasniqi në një postim në Facebook. Ai thotë se nuk ka asnjë reagim të qeverisë së Kosovës e as të opozitës.

“O nuk jemi kerkah, oj shype! Mjerim! Edhe turp!”, ka shkruar në fund Krasniqi.

Postimi i tij i plotë:

Qeveria e Serbisë po ndërton një mur me tela me gjemba në Miratoc, nëpërmes tokave të shqiptarëve. Ende nuk pashë asnjë reagim të qeverisë së Kosovës e as të opozitës. Aq më pak të Tiranës. (Serbisht heshtjes së tillë i thonë: “muk.”) Myk. Tash veç merreni me mend po të kishte ndërtuar qeveria e Kosovës një mur nëpër tokat e serbëve në Kosovë, se çfarë do të ishin reagimet e Beogradit zyrtar, opozitës serbe dhe të medieve serbe. O nuk jemi kerkah, oj shype! Mjerim! Edhe turp!

Postime të ngjashme

Rinkeviçs pas takimit me Dimitrovin: Shpresoj se Maqedonia e Veriut do të jetë anëtarja e 28-të e BE-së

R Zh

Kuvendi e përfundoi debatin për Projektligjin një pjesë e Malit Sharr të shpallet Park nacional

R Zh

Gjykata Civile dhe Penale Shkup do të përforcohen me nga tre gjyqtarë, vendosi Këshilli Gjyqësor

R Zh

Gjermania kategorikisht kundër ndryshimit të kufijve në Ballkanin perëndimor

Z H

39 viktima dhe 603 raste të reja me Covid në Maqedoni

Z H

Universiteti i Tetovës së bashku me Ambasadën e SHBA-ve në vendin tonë dhe Këndin Amerikan në Tetovë shënuan Ditën e Planetit Tokë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...