Seria A konfirmon datat për sezonin e ardhshëm

Serie A ka bërë të ditur datat për sezonin e ardhshëm, i cili fillon më 22 gusht dhe përfundon më 22 maj, 2022

 

Megjithatë lista e plotë e ndeshjeve do të paraqitet më 14 korrik.

2021-22 do të përfshijë pesë pushime ndërkombëtare dhe pesë raunde të mesjavës, siç renditet më poshtë, transmeton Klankosova.tv.

Raundet e mesjavës në Serie A 2021-22:

E mërkurë, 22 shtator 2021

E mërkurë, 27 tetor 2021

E mërkurë, 1 dhjetor 2021

E mërkurë, 22 dhjetor 2021

E enjte, 6 janar 2022

Pushimet ndërkombëtare në mes 2021-22:

E diel, 5 shtator 2021

E diel, 10 tetor 2021

E diela, 14 nëntor 2021

E diela, 30 janar 2021

E diel, 27 mars 2022

Related posts

Mourinho flet pasi pësoi humbjen e parë në Serie A: Nuk kemi luajtur mirë

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

Presidenti Agnelli dhe trajneri Allegri të bindur në qëndrimin e Chiellinit te Juventusi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More