Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Serial për Boris Johnson, zbulohet aktori që do të luajë rolin e kryeminist

Sky po përgatitet për një serial të ri televiziv, i cili në qendër do të ketë kryeministrin e Britanisë së Madhe, Boris Johnson. Lajmi u bë i ditur verën e vitit të kaluar.

Ndërkohë, së fundmi është mësuar se roli kryesor i është dhënë aktorit të nominuar për Oscar, Kenneth Branagh.

Seriale do të ketë pesë episode dhe skenari është shkruar nga Michael Winterbottom. Ai do të përshkruajë ngjarjet në momentin kur COVID-19 u shfaq në Britaninë e Madhe.

Seriali do të flas për ndikimin e virusit dhe mënyrën sesi komuniteti mjekësor i Britanisë së Madhe u përgjigj luftës kundër këtij armiku të padukshëm.

Postime të ngjashme

Rita Ora zhvendoset përgjithmonë në Los Angeles me të dashurin dhe nuk është kthyer në Evropë që nga shkelja e rregullave anti-COVID

D V

Kenan Imirzaliologu tregon se pse e kishte marrë mbiemrin “Mehmet Kosova” në serialin e shumë shikuar turk

D V

Vesa Luma ironizon duke publikuar fotografi nga dekorimi i Goran Bregovicit në Serbi: Urime urime

D V

Kendall Jenner paditet për 1.5 milionë euro për shkelje të kontratës

D V

Rihanna zyrtarisht miliardere dhe artistja femër më e pasur në botë!

D V

Nuk ka hatërmbetje! Princi William dhe Kate Middleton ishin të parët që i uruan ditëlindjen e 40-të kunatës Meghan Markle

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...