Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Serie A/ Sot zhvillohet super ndeshja mes Milanit dhe Juventusit

Sot në orën 20:45 do të luhet super ndeshja mes Milanit dhe Juventusit e vlefshme për Serie A.

Sfida që do të zhvillohet në “San Siro” do të ketë mungesa të rëndësishme nga të dy kampet. “Zonja e Vjetër” nuk e ka në dispozicion Alex Sandron dhe Alvaro Moratan. Braziliani, i cili luajti në fitoren ndaj Udineses, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Spanjolli ka pësuar një lëndim muskulor në stërvitjet e të së shtunës dhe nuk luajti të dielën.

Ndërsa në krahun tjetër, Milani do të vuajë mungesat e Zlatan Ibrahimovic, Ismael Bennaceri, Matteo Gabbia e Alexis Saelemaekersi të cilët janë stërvitur veçuar nga skuadra.

Sandro Tonali është i pezulluar pas kartonit të kuq ndaj Beneventos, ndërsa Juves i janë kthyer nga pezullimi Juan Cuadrado dhe Adrien Rabioti.

Postime të ngjashme

Konfirmohet dueli Fury – Joshua

Z H

Mësohet sa ka ofruar Interi për kontratën e re me Barrella

Z H

Buzëqesh Milani, ky është vendimi i Calhanoglut

Z H

ZYRTARE/ Juventusi blen përfundimisht kartonin e McKennie ng Schalke 04

Z H

Daja: Na penalizoi gjëndja e fushës, Apolonia nuk vodhi asgjë!

Z H

Vazhdoi seria e fitoreve të Cityt, triumfoi ndaj Wolverhamptonit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...