Agjencia Zhurnal.mk

Sërish karantinë gjatë Dimrit?

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka qenë i ftur mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, ku ndër të tjera ka treguar nëse ekziston ndonjë mundësi që Shqipëria t’i nënshtrohet një karantinimi të dytë.

Ai beson se kjo gjë nuk do ndodhë dhe është shumë kundër.

Arian Çani: Në shumë vende të botës, kanë qenë ekspertët që kanë vendosur dhe jo politikanët, politikanët i janë nënshtruar ekspertëve.

Pëllumb Pipero: Nga komunikimi që kam patur me specialistët italianë që erdhën për të na trajnuar ose për të shkëmbyer eksperiencë, e kemi diskutuar këtë problem eksperti, specialisti dhe politikani dhe më thanë që edhe tek ne, vendimet i merr politikani. Natyrisht vendimet politika duhet t’i marrë, por specialistët duhen dëgjuar më shumë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...