Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Sërish karantinë gjatë Dimrit?

Zhurnal Ads

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka qenë i ftur mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, ku ndër të tjera ka treguar nëse ekziston ndonjë mundësi që Shqipëria t’i nënshtrohet një karantinimi të dytë.

Ai beson se kjo gjë nuk do ndodhë dhe është shumë kundër.

Arian Çani: Në shumë vende të botës, kanë qenë ekspertët që kanë vendosur dhe jo politikanët, politikanët i janë nënshtruar ekspertëve.

Pëllumb Pipero: Nga komunikimi që kam patur me specialistët italianë që erdhën për të na trajnuar ose për të shkëmbyer eksperiencë, e kemi diskutuar këtë problem eksperti, specialisti dhe politikani dhe më thanë që edhe tek ne, vendimet i merr politikani. Natyrisht vendimet politika duhet t’i marrë, por specialistët duhen dëgjuar më shumë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Cakaj takon kreun e Medvegjës, flasin për gjendjen e rëndë të shqiptarëve atje

T E

Dorëhiqet Gent Cakaj

Z H

MIE-së për gjyqin e humbur me kompaninë greke për rrugën Tiranë-Elbasan: Kontrata u lidh nga PD dhe u ndryshua nga LSI

admin

Përcillet sot për në banesën e fundit, Kasëm Hysenbelliu, ish-drejtues i mediave

Z H

Ndërtimi i spitalit në Fier/ Rama viziton tokën me kompaninë turke: Fillojmë nesër!

S.B.

78 vjet nga Konferenca e Pezës/ Meta: Të bashkohemi kundër pushtimit nga një bandë oligarkësh

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...