Sërish pezullohen fluturimet nga Kabuli

Të gjitha fluturimet ushtarake dhe civile nga Kabuli sapo janë pezulluar, konfirmoi një zëdhënës i Pentagonit.

 

Nuk dihet ende nëse do të ketë vazhdim të fluturimeve, ndërkohë që ushtria amerikane po përpiqet të sigurojë aeroportin.

Një ish-përkthyes amerikan tha për BBC, se të shtëna u dëgjuan në aeroport.

Related posts

Trembëdhjetë të plagosur nga të shtënat në Teksas

Redaksia

Eksperti: Në fund të këtij viti Kina pritet të arrijë imunitetin e tufës

R Zh

Juani digjital përdoret për herë të parë në transaksionet e kontratave me zbatim të ardhshëm

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More