Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Sërish rënie e shifrave të COVID-19 në Kosovë, 206 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orët e fundit

Gjashtë viktima dhe 206 raste të reja me koronavirus u raportuan të hënën në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës tha se në Prishtinë dhe Fushë Kosovë janë regjistruar nga dy viktima, ndërsa nga një në Mitrovicë dhe Prizren.

Rastet e reja pozitive, ndërkaq, rezultuan nga testimi i 1,281 mostrave. Kosova ka konfirmuar në total 53,982 raste me koronavirus dhe 1,383 viktima.

Të shëruar janë 46,648 pacientë, prej tyre 389 në 24-orëshin paraprak. Raste aktive në Kosovë aktualisht janë 5,951.

Postime të ngjashme

Kërkohet të mos ketë shtyrje të testit të arritshmërisë dhe maturës

T E

17 deputetët që kanë fituar më së shumti legjislatura

T E

Vdes nga Coronavirusi peshkopi Atanasija

T E

Këta janë 120 deputetët e rinj të Kosovës

T E

Votat e Enver Hoxhajt si kandidat për kryeministër

S.B.

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, për 24 orë shënohen shtatë vdekje dhe 591 raste të reja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...