Maqedoni TOP LAJM

Sërish thirrje skandaloze ‘shqiptari i mirë është vetëm shqiptari i vdekur’, në qendër të Shkupit (Video)

Zhurnal Ads

Shkup, 13 shtator – Në Qendër të Shkupit gjatë ditës së sotme, para ndeshjes në mes Vardarit dhe Shkupit, sërish janë dëgjuar thirrjet raciste ndaj shqiptarëve.

Turma brohoret thirrjen raciste tashmë të njohur ‘shqiptari i mirë është vetëm shqiptari i vdekur’ dhe këngë të tjera kundër shqiptarëve.

Thirrjet kundër shqiptarëve nga ‘Komitët’ janë krejtësisht normale për qytetarin e Maqedonisë së Veriut dhe po ashtu nuk mbahet mend ndonjë të jetë dënuar për këto thirrje raciste.

Ende nuk dihet nëse Prokuroria do të ndërmerr masa në lidhje me këto brohoritje kundër shqiptarëve.

https://www.facebook.com/amon.mra/videos/10157281405487155/?t=0

Postime të ngjashme

Ligjëratë për Covid-19 në Kabinetin e Presidentit

XH,I

Danaillovski: Një karantinë tre javore do të parandalonte valën e vjeshtës, por do të sillte katastrofë ekonomike

admin

Lajmi i Zhurnalit për “skandalin” e uebfaqes së ministrisë së Grubit, filluan reagimet nga partitë Maqedonase

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...