Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Sezoni i ri i serialit “The Crown” sjell princeshën Diana dhe Margaret Thatcher

Muaji nëntor ka sjellë sezonin e ri të serialit të popullarizuar, “The Crown”, i cili në tri sezonet e mëparshme ka treguar historinë e familjen mbretërore.

Në dhjetë episodet e reja shfaqet edhe princesha Diana, si edhe Margaret Thatcher, të cilat kanë tërhequr interesim të madh te shikuesit.

Seriali tregon ngjarjen ndërmjet viteve 1979-1990 duke sjellë dramën politike gjatë kohës sa Thatcher ishte kryeministre e Britanisë së Madhe.

Shikuesit mund ta shohin takimin e parë të princit Charles me princeshën Diana, martesën e tyre, lidhjen e princit me Camilla Parker Bowles, udhëtimet e shumta dhe shumëçka tjetër.

Episodet e reja shfaqin edhe Michael Fagan, njeriun që në korrik të vitit 1982 kishte hyrë në Pallatin Buckingham për të folur me mbretëreshën.

Emma Corrin luan rolin e Dianaas, kurse rolin e Margaret Thatcher e portretizon Gillian Anderson.

Postime të ngjashme

Labi publikon radhën e njerëzve që po presin për koncertet e tij: Nuk janë zgjedhjet, është prezenca jonë

Dafina Vidishiqi

Afërdita Demaku merr vaksinën anti-Covid

Dafina Vidishiqi

“Flora S”, së shpejti projekte me “Miqtë e Amerikës”

Dafina Vidishiqi

Zanfina Ismaili: Kjo gjeneratë ka vrarë vlerat e moralit, shoqërisë, marrëdhënieve dhe besnikërisë

Dafina Vidishiqi

Rita Ora me poza tërheqëse nga Los Angeles, paralajmëron diçka të re për fansat

Dafina Vidishiqi

Dua Lipa, Coldplay dhe The Beatles bënë që industria britanike e muzikës të shënojë rekord fitimesh

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...