Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Shkup, 12 qershor 2021 – Pasi sot një sms e shpërndarë nga ministria e arsimit dhe shkencës me gabime të shumta drejtshkrimore, zv/ministri i arsimit, Arafat Shabani ka reaguar në rrjetin social Facebook, duke thënë se ky gabim nuk është i MASH-it por i operatoratorëve celularë.

Ja reagimi i tij:
Të nderuar,
Ministria e Arsimit dhe Shkencës ju dërgoi prindërve në të gjitha gjuhët e mësimit një mesazh në mënyrën e duhur në të gjitha gjuhët.
Si u mor mesazhi tek përdoruesit, ju lutemi merrni më shumë informacione nga operatorët celularë.

Për korrektësi mesazhi që dërgoi MASH në gjuhën shqipe është si më poshtë:
Të nderuar prindër, dëshiroj të ju falenderoj për mbështetjen që e dhatë për realizimin e suksesshëm të këtij viti shkollor me sfida të shumta për të gjithë. Me respekt, MASH.

Postime të ngjashme

Deri në tre orë pritje në kufirin Serbi-Maqedoni! Mërgimtarët ankohen: Kjo është e tepërt

D V

Këto vendime solli kryesia qendrore e ASH-së

D V

Bexheti në mbështetje të vlerave kulturore e artistike

D V

Mersel Bilalli: Në duart e Besës është “çelësi i qeverisë”

D V

Ohri mbeti në listën e UNESCO-s, do të jetë nën mbikëqyrje të rreptë

D V

U harxhuan miliona, por shatërvanët në qendër të Shkupit nuk punojnë!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...