Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shahpaska: Gjendja me pandeminë në çerdhe është stabile

Shkup, 9 tetor, zhurnal.mk – Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska thotë se situata në kopshte është e qëndrueshme dhe se institucioni me të cilin ajo menaxhon, së bashku me Ministrinë e Shëndetësisë, po e monitorojnë nga afër atë.

Deri më tani, 10 fëmijë dhe 21 punonjës në kopshte kanë qenë pozitivë për coronavirus, dhe të gjithë janë mirë me shëndet. Në izolim për shkak të rasteve pozitive janë 150 fëmijë.

“Me kujdes e ndjekim gjendjen në kopshte, pasi ishin institucionet e para që u hapën dhe ishte hapi i parë për normalizimin e shoqërisë gjatë pandemisë. Deri tani gjendja në kopshte është stabile”, tha Shahpaska.

Sipas saj, fëmijët që kanë dalë pozitiv me COVID-19, nuk janë infektuar në kopshte.

Postime të ngjashme

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

Qyteti i Shkupit: VMRO-DPMNE fabrikon afera joekzistuese

R Zh

E vrisja mendjen, pse po flitet: “Vaj-vatani e mjerë mileti, në çfarë derexhe erdhi Ali Ahmeti”!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...