Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shahpaska: Të gjitha kategoritë që shfrytëzuan masat anti-kovid duhet të kthehen në punë

Shkup, 28 shtator, zhurnal.mk – Ministrja e Punës dhe Politikave Sociale, Jagoda Shahpaska sërish bëri thirrje që prindërit që shfrytëzojnë pushimin e lindjes së fëmijës dhe prindërit e fëmijëve deri më 6 vjet, duhet të kthehen në punë.

“Pas konsultimeve me kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev dhe ministrin e shëndetësisë, Venko Filipçe bëjmë të ditur se këto dy kategori duhet të kthehen në punë, në përputhje me vendimin qeveritar të sjellur më 14 shtator”, theksoi Shahpaska.

Ajo tha se fëmijët e moshave deri në 6 vjet do të kenë të gjitha kushtet e siguruara për tu vendosur nëpër çerdhet e fëmijëve, duke respektuar edhe protokollet shëndetësore. Sipas saj, me këto masa rreziku nga infektimi nga koronavirusi është minimal.

Postime të ngjashme

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

Angelovska-Bezhoska: Rritja e produktivitetit, investimi në kapitalin njerëzor, reformat strukturore dhe digjitalizim për rritje stabile ekonomike

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...