Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Shakaja në TikTok, e bën nënën të mendojë se vendi i saj po sulmohet me armë bërthamore

Përdoruesit e platformës TikTok kanë ngritur shakatë në një nivel tjetër – në një rast djali mashtron të ëmën duke e bërë të besojë se Mbretëria e Bashkuara është nën sulm bërthamor.

I riu shihet se si gjithçka e kishte menduar në detaje – madje televizori ndërprenë programin duke dhënë një lajm shumë të rëndësishëm – bëhet fjalë për një paralajmërim të rrejshëm të transmetuar kinse nga BBC, transmeton Telegrafi.

Ajo madje për pak sa nuk fillon të qajë kur shfaqet mesazhi “apokaliptik” në ekran, ku thuhej se “ekziston mundësia të ndodh një sulm bërthamor”.

Shaun Perrett që ka mbi 250 mijë ndjekës në TikTok, filmon të ëmën Tracey Stebbing e cila me frikë të madhe dëgjon paralajmërimin ku qytetarët urdhërohen të qëndrojnë brenda shtëpive të tyre.

Sikur kjo të mos mjaftonte, në paralajmërim thuhet se ka filluar evakuimi i banorëve të Londrës dhe se të gjithë aeroportet janë mbyllur – përveç atyre ushtarak.

Postime të ngjashme

Lulet e pjeshkës kanë çelur në #Pekin #kryeqytetin e Kinës #perlatekines

R Zh

Burri që futi veten në kuti te ngarkesat e aeroplanit për t’u kthyer në Londër pasi mbeti pa para

S.B.

Kremi katalan: Si të përgatisni këtë ëmbëlsirë tipike spanjolle

S.B.

Porositi një kafe, gruaja në Angli u befasua me atë çfarë i erdhi falas për fëmijët e saj

S.B.

Kamera e mbikqyrjes regjistroi një rrufe në një pemë pishe, duket e frikshme

S.B.

Çifti u befasua nga zbulimi nën tapetin e vjetër, njoftimi u bë viral

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...