Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shakiri: Video e rrahjes u shfaq në rrjetet sociale tre ditë pas incidentit

Prilep, 29 shtator – Elvis Shaqiri nga Romalitico dhe një përfaqësues i Avaya thanë se kohët e fundit policia tejkaloi frekuencën e videos së rrahjes në Manastir dhe theksoi se ka tortura policore brenda stacioneve të policisë.

“Gjatë procedurave gjyqësore, palët e dëmtuara janë ndikuar që të ndryshojnë disa nga deklaratat dhe ne kemi pasur raste kur palët e dëmtuara u tërhoqën nga ndjekja penale,” tha Shaqiri.

Shaqiri beson se personat përgjegjës do të mbajnë përgjegjësi përpara ligjit. Ai mirëpriti shpejtësinë e reagimit të Ministrit Spasovski dhe Kryeministrit Zaev të cilët dënuan incidentin. Ai kërkon që oficerët e tjerë të policisë të përfshirë në incident të mbajnë përgjegjësi penale. Viktimat thanë se videoja doli tre ditë pas incidentit.

“Në atë drejtim, duhet të ketë procedim penal kundër të gjithëve. Viktimat thanë se ngjarja ndodhi tre ditë më parë dhe ky është një fakt shqetësues dhe tregon se policia e fshehu ngjarjen për tre ditë. Kjo është arsyeja pse ne besojmë se policia duhet të marrë përgjegjësinë. Mos synoni të fshiheni në mes të rrugës për tre ditë. “Po sikur të mos paraqitej dhe do të rezultonte se askush nuk ishte rrahur,” tha Shaqiri.

Postime të ngjashme

Heqja e platformave në plazhet në Strugë: Për Merkon nuk janë ilegale, ASH-ja e quan mashtrim të qytetarëve

Bekim Laçi

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Zekirija Haxhiu

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...