Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shangai krijon zonën e aviacionit civil pa pilot

Një zonë eksperimentale e rezervuar për aviacionin civil pa pilot u krijua në bazën “East China UAV” në Shangai, njoftoi Komiteti i Menaxhimit të Zonës Industriale Jinshan.

Fabrika do të përqendrohet në hulumtimin e certifikimit të aftësisë ajrore të dronëve dhe transportit inteligjent në lartësi të ulët, shkruan “Xinhua”.

Sipas komitetit, kjo zonë eksperimentale do të ndihmojë në mbledhjen e të dhënave të fluturimit, ofrimin e mbështetjes për inspektime dhe teste për aviacionin civil dhe vlerësimin e përdorimit të dronëve për dërgesat e shpejta, transportin e ushqimit të freskët dhe produkteve të tjera me vlerë të lartë të shtuar në deltën e lumit Yangtze, për të përmirësuar efikasitetin e dërgesave ndërlidhëse.

Postime të ngjashme

Shfaqet varianti danez i COVID-19 në Gjermani: Anashkalon më lehtë sistemin imunitar të trupit

S.B.

Burgim i përjetshëm për vrasësin e presidentit të një rajoni gjerman

S.B.

Itali, sërish të infektuar me Covid-19 edhe pas dozës së parë të vaksinimit

S.B.

Shiti produkte me foton e famshme gjatë inaugurimit të Joe Bidenit, Bernie Sanders mbledh miliona dollarë në vetëm 5 ditë

S.B.

Ekipi i OBSh-së në Wuhan fillon punën në terren

S.B.

SHBA-ja alarmohet për dhunë të motivuar nga politika

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...