Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Shanin vizitorët në kor, merret masa ndaj 5 papagajve

Autoritetet në një kopsht zoologjik në Lincolnshire, Angli, vendosën të ndanin 5 papagaj, pasi kishin mësuar fjalë fyese dhe shanin vizitorët.

Papagajtë Billy, Eric, Tyson, Jade dhe Elsie iu bashkuan kolonisë prej 200 papagajsh gri në “Qendrën e Jetës së Egër” në Lincolnshire në muajin gusht dhe shumë shpejt mësuan të shanin me fjalë të pista.

Drejtori i qendrës, Steve Nichols deklaroi për “Daily Mail” se punonjësit e vunë re shumë shpejt se papagajtë kishin nisur të thoshin fjalë të pista. “Megjithatë nuk kishim parë që të shanin 5 zogj në të njëjtën kohë”, tha ai, përcjell A2News.

Sipas tij, për papagajtë nuk ishte ankuar askush prej vizitorëve, por ata morën masa t’i ndanin e t’i vendosnin në cepa të ndryshëm të kopshtit që sharjet e tyre në kor të mos dëgjoheshin nga fëmijët.

Parku i Lincolnshire është shtëpia dhe e një papagalli tjetër të quajtur Chico, i cili u bë i famshëm një muaj më parë pasi këndoi këngën e njohur të Beyonce “If I Were a boy”.

Postime të ngjashme

Analisti sportiv turk thyen me çekiç frigoriferin në emision

S.B.

Destinacionet që janë ndryshe nga ato që shohim në broshura

S.B.

Rekord, burri nga Nepali u ngjit në Everest për herë të 25-të

S.B.

Senatori drejtonte veturën gjatë takimit në ‘Zoom’, por vendosi një sfond virtual dhe mendoi se askush nuk do ta kuptonte

S.B.

Një shenjë që imuniteti juaj është dobësuar: Ka të bëjë me shkuarjen në tualet dhe nuk është e njëjtë për të gjithë, por zgjidhja është e lehtë!

S.B.

Gruaja e zemëruar godet me kokë një xham të dyqanit – jo çdo gjë shkoi mirë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...