Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Sharon Stone pagoi për rolin e Leonardo DiCaprios në “The Quick and the Dead” pasi kompania nuk dëshironte ta punësonte atë

Në kujtimet e reja të Sharon Stone, aktorja e “The Beauty of Living Twice” rrëfen përzgjedhjen e vështirë në “The Quick and the Dead” duke zbuluar se ka paguar për aktorin Leonardo DiCaprio pasi kompania nuk dëshironte ta punësonte atë.

Në filmin e vitit 1995, Leonardo luante një personazh me emrin ‘The Kid’ i cili shoqërohet nga ‘Ellen’ (roli i Stone).

Stone, e cila ishte gjithashtu një bashkë-producente në film, ka shkruar në kujtimet e saj, botuar të martën, se ajo dhe producentët morën shumë adoleshentë për rolin.

“Ky fëmijë me emrin Leonardo Di Caprio ishte i vetmi që ‘goditi’ në audicion, për mendimin tim: ai ishte i vetmi që hyri dhe qau, duke iu lutur babait të tij që ta donte ndërsa vdiq në skenë”, kujton Sharon në libër.

Sidoqoftë, Stone tha se TriStar Pictures, kompania që prodhoi filmin, nuk ishte e interesuar për punësimin e DiCaprio, i cili po fillonte karrierën e tij dhe ende nuk kishte luajtur në “Titanic” ose “Romeo and Juliet”.

“Kompania më tha nëse e doja aq shumë, mund ta paguaja nga paga ime dhe kështu bëra”, tha më tej aktorja.

Më vonë në libër, ylli amerikan flet edhe për vështirësitë me të cilat përballen aktoret në biznesin e filmit.

Postime të ngjashme

Almeda Abazi publikon një nga momentet e para pas lindjes së vajzës

Dafina Vidishiqi

“Baba beqar”, Mozzik zbulon se ai nuk është në lidhje

Dafina Vidishiqi

Xhensila Myrtezaj dhe Lumi B nesër sjellin këngën e re, me pamje të tjera nga klipi

Dafina Vidishiqi

Kate Middleton vendos gjerdanin domethënës kushtuar tre fëmijëve të saj

Dafina Vidishiqi

Loredana Zefi me një tjetër tatuazh të ri

Dafina Vidishiqi

Familja Mbretërore i nderon baballarët e tyre në Ditën e Babait me fotografi të ëmbla nga arkiva

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...