Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Shawn Mendes dhe Justin Bieber, bashkëpunojnë për herë të parë

Yjet e muzikës, Justin Bieber dhe Shawn Mendes, e kanë pushtuar rrjetin social Twitter gjatë ditës së hënë, me ta publikuar një video të shkurtër e cila e paralajmëron bashkëpunimin e tyre.

Kënga e cila do të lansohet të premten më 20 nëntor, mban titullin “Monster” si dhe e shënon bashkëpunimin e parë të dyshes së famshme të muzikës pop.

Dy këngëtarët e njohur kanadez të cilët adhurohen anembanë botës, sidomos nga vajzat e reja, e postuan nga një mesazh në llogaritë e tyre në Twitter duke e paralajmëruar këtë këngë, e cila do të jetë pjesë e albumit të ardhshëm të Mendesit, me titull “Wonder”.

Ndërkaq, në një letër përmes së cilës e paralajmëroi albumin e ri, Mendes kishte shkruar: “Me të vërtetë më duket si një pjesë e imja është shkruar në letër, dhe më pas është incizuar në këngë. Kam provuar të jem sa më real dhe i sinqertë, si kurrë më parë. Kjo është një botë, një rrugëtim jetësor, një ëndërr dhe një album të cilinn kam pritur ta realizoj për një kohë të gjatë”.

Mendes në muajin shkurt e kishte konfirmuar lajmin se po punon në incizimin e ri, që vjen pas albumit të vetëtitulluar të vitit 2018.

Projekti i fundit i lansuar nga Justin Bieber është “Lonely”, një këngë prekëse që përcjell emocion të fuqishëm tek publiku, dhe të cilën këngëtari e ka bashkëshkruar me artistët, Benny Blanco dhe Finneas O’Connell. Kënga e përshkruan jetën e këngëtarit kanadez dhe sfidat që ia ka sjellë fama, ndërsa Bieberin në videoklip e portretizon aktori, Jacob Tremblay.

Postime të ngjashme

Çfarë ndodhi me Olën e Muratin pasi dolën çift nga “Përputhen”?

Dafina Vidishiqi

“Mala” nga Samanta Karavella vjen me këtë datë

Dafina Vidishiqi

Tayna me poza provokuese, ndërsa prezanton dukjen e re me flokë ngjyrë vjollcë

Dafina Vidishiqi

Zaimina Vasjari feston ditëlindjen, mahnit me dukjen në festë

Dafina Vidishiqi

Adriana Matoshi merr vëmendje me ngjyrat neon në paraqitjet me kostum

Dafina Vidishiqi

Albina Kelmendi sjell në versionin e saj këngën “Kur ta ktheva Kosovë shpinën”

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...