Agjencia Zhurnal.mk
Bota

SHBA afër 220 mijë vdekjeve nga COVID-19

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë afruar tek 220 mijë vdekje si pasojë e koronavirusit.

Janë saktësisht 219 mijë e 891 persona që kanë ndërruar jetë nga ky virus, thonë të dhënat e Johns Hopkins University, transmeton Klan Kosova.

Të infektuar nga COVID-19 në këtë shtet sipas të dhënave janë tetë milionë e 180 mijë e 501 veta – 25 mijë e 908 prej tyre vetëm në 24 orët e fundit, periudhë në të cilën janë shënuar edhe 217 vdekje.

Në këto të dhëna përfshihen 50 shtetet amerikane, Distrikti i Kolumbisë dhe territoret tjera, sikurse edhe rastet e riatdhesuara.

Postime të ngjashme

Gjykata ruse refuzon apelin e Navalnyt për lirim nga burgu

S.B.

Shfaqet varianti danez i COVID-19 në Gjermani: Anashkalon më lehtë sistemin imunitar të trupit

S.B.

Burgim i përjetshëm për vrasësin e presidentit të një rajoni gjerman

S.B.

Itali, sërish të infektuar me Covid-19 edhe pas dozës së parë të vaksinimit

S.B.

Shiti produkte me foton e famshme gjatë inaugurimit të Joe Bidenit, Bernie Sanders mbledh miliona dollarë në vetëm 5 ditë

S.B.

Ekipi i OBSh-së në Wuhan fillon punën në terren

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...