Agjencia Zhurnal.mk
Bota

SHBA, Dorëhiqet Sekretari në detyrë i Sigurisë Kombëtare

Sekretari në detyrë i Departamentit të Sigurisë Kombëtare, Chad Wolf informoi të hënën personelin e tij se po jep dorëheqjen. Agjencia e lajmeve Reuters e mësoi lajmin nga një zyrtar i lartë i administratës.

Wolf i shtohet listës së emrave të zyrtarëve të lartë dhe anëtarëve të kabinetit të Presidentit Trump që dorëhiqen pas protestave me dhunë të javës së kaluar në selinë e Kongresit amerikan.

Presidenti Donald Trump e tërhoqi emërimin e zotit Wolf për Sekretar të Sigurisë Kombëtare javën a kaluar, pasi Chad Wolf tha se do të dorëhiqej shumë shpejt.

Postime të ngjashme

Avioni bën ulje të detyruar në Sofje! Pasagjeri sulmoi stjuardesën dhe…

T E

Frika nga protesta e grave, Pallati Presidencial rrethohet me barrikada para 8 marsit

T E

Tërmet tjetër me madhësi 4.2 të shkallës Rihter “trondit” Larisën

T E

Piloti fik motorrët e avionit me 101 persona në bord, tmerrohen pasagjerët

T E

Mianmar, forcat e sigurisë hapin zjarr, bëjnë bastisje

T E

Pronari merr peng qiraxhijtë e padëshiruar, i lidh e i hedh dhjetra km larg

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...