Agjencia Zhurnal.mk

SHBA fillon stërvitjet ushtarake me Ukrainën, Rusia me Bjellorusinë

Ambasada amerikane në Kiev ka njoftuar se rreth 4,000 trupa nga 10 vende do të marrin pjesë në stërvitjen “Rapid Trident”, pranë Yavoriv në Ukrainën perëndimore dhe e cila drejtohet nga ushtria amerikane.

Ushtria ruse dhe ajo bjelloruse filluan stërvitjet në rajonin e Brest, afër kufirit bjellorus me Poloninë të martën. Ministria e Mbrojtjes ruse njoftoi se stërvitjet nuk janë të drejtuara kundër vendeve të tjera, si Ukraina me të cilën Moska zyrtre ndodhet në konflikt pas aneksimit të Krimesë në vitin 2014

Një alarm për bombë është dhënë mbrëmjen  e sotme në rrugën “Aradhet Partizane” në Shkup.

Policia ka ndërprerë qarkullimin rrugor deri te rruga “Franklin Ruzvelt”. Në vendngjarja ka një numër të madh forcash policore.

Alsat mëson nga burimet e tij se ekipet e kriminalistikës dhe çmontimit kanë dalë në vendngjarje.

Besohet se bomba sipas alarmit është vendosur në afërsi të Fakultetit të Arkitekturës, respektivisht në perimetrin në afërsi të furrës “Silbo” dhe bibliotekës “Vëllezërit Milladinov” .

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...