Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

SHBA-ja donacion prej 800.000 dollarë për Klinikën e Hematologjisë në Shkup

Shkup, 13 nëntor, zhurnal.mk – Klinika e Hematologjisë në Shkup mori mbështetje financiare në lartësi prej 800.000 dollarë nga Komanda Evropiane e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e realizuar përmes ambasadës së SHBA-së në RMV.

Këto mjete kanë për qëllim shtimin e kapaciteteve për hospitalizim të pacientëve me sëmundje hematologjike në këtë klinikë, njofton Telegrafi Maqedoni.

Gjatë ditës së nesërme, ambasadorja Kate Marie Byrnes bashkërisht me ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe do ta vizitojnë klinikën.

“Me këtë investim përfundon procesi i rindërtimit të hapësirave në klinikën e hematologjisë në Shkup, që nisi në vitin 2017”, thonë nga kjo klinikë.

Postime të ngjashme

Zhurnal mëson / Anketës së Grubit dhe Osmanit e shpalosur në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së si në kohën e Enver Hoxhës, diktatorit! Pakënaqësia vazhdon…

R Zh

10 të vdekur, 333 raste të reja dhe 268 të shëruar nga Covid 19

T E

Komuna e Çairit dhe Sarajit nderuan misionarët e diferencuar politik

R Zh

ASH-AA: Politika të largojë duart nga arsimi

R Zh

ANKETA/VMRO prinë para LSDM, dallimi mes BDI dhe ASH vetëm 1 përqind

T E

Maqedonia e Veriut më e korruptuar në Ballkan dhe jo vetëm

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...