Agjencia Zhurnal.mk
Bota

SHBA-ja me rekord të ri viktimash nga koronavirusi

Shtetet e Bashkuara shënuan më 7 janar një tjetër rekord të viktimave ditore nga koronavirusi: afro 4,000.

Mbi 250,000 raste të reja pozitive u raportuan po ashtu.

Shteti më i goditur vazhdon të jetë Kalifornia, ku autoritet raportuan të enjten për 583 viktima.

Spitalet në Llos Angjelles dhe zona të tjera në jug të Kalifornisë po përpiqen të mbajnë hapin, por kanë paralajmëruar se mund të kenë nevojë për të bërë rotacione, pasi shtretërit e kujdesit intensiv janë duke u mbushur.

SHBA-ja është vendi më i prekur në botë nga koronavirusi.

Mbi 21 milionë njerëz janë infektuar atje dhe mbi 365,000 kanë vdekur.

Autoritetet shëndetësore kanën nisur muajin e kaluar imunizimin me dy vaksina: Pfizer/BioNTech dhe Moderna./REL

Postime të ngjashme

Së paku 33 të vdekur në protestat në Birmani

T E

Njeriu që i shpëtoi tragjedisë me aeroplan

T E

Irak, sulm me raketë në një bazë usahtarake amerikane

S.B.

Raportet: Gjermania do të përgjojë partinë e ekstremit të djathtë AfD

S.B.

Ministri i Jashtëm Di Maio shpreh solidaritetin e Italisë ndaj Greqisë për tërmetit që tronditi sot vendin

S.B.

Partia e kryeministrit hungarez, Viktor Orban largohet nga grupi i Partive Popullore Evropiane

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...