Agjencia Zhurnal.mk
Bota

SHBA, një i vdekur dhe disa të plagosur gjatë të shtënave në një klinikë

Sipas Departamentit të Policisë në qytetin Buffalo, incidenti ndodhi në një klinikë të kujdesit shëndetësor.

Një person i armatosur i cili ishte i pakënaqur me trajtimin e tij në një klinikë të kujdesit shëndetësor në shtetin amerikan të Minesotës hapi zjarr në këtë objekt, duke plagosur pesë persona, një prej të cilëve vdiq, transmeton Anadolu Agency (AA).

CNN njoftoi se sipas policisë incidenti ndodhi në Klinikën e kujdesit shëndetësor Allina në qytetin Buffalo.

Sulmuesi i dyshuar, banor i qytetit Buffalo, Gregory Paul Ulrich, 67-vjeçar, u mor në paraburgim.

Postime të ngjashme

SHBA-ja dhe Britania fajësojnë Iranin për sulmin vdekjeprurës ndaj një cisterne

D V

Atletja bjelloruse konsiderohet e sigurt në Tokio, vendet e BE-së i ofrojnë viza

D V

Shpëtohen 700 migrantë që tentuan të kalojnë Mesdheun

D V

Gjermanët protestojnë kundër kufizimeve për koronavirus

D V

Gjenerali që mori pushtetin në Mianmar thotë se gjendja emergjente mund të zgjasë deri në vitin 2023

D V

Irani mohon se e ka sulmuar cisternën e naftës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...