Agjencia Zhurnal.mk
Bota

SHBA raporton mbi 180 mijë raste të reja me COVID-19

SHBA vazhdon të regjistrojë shifra të larta të infeksioneve me COVID-19.

Të paktën 180,477 pacientë të rinj me COVID-19 u identifikuan të hënën në të gjithë Shtetet e Bashkuara, sipas regjistrimit të rasteve të Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Edhe 1,903 humbën jetën nga virusi.

Deri më tani, ka pasur të paktën 20,817,140 raste koronavirusi në SHBA. Një total prej të paktën 353,483 njerëz kanë vdekur në pandemi.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara.

Postime të ngjashme

15 vendet që kanë ekzistuar 100 vite më parë, por tani janë zhdukur

T E

Ekspertët të shqetësuar për vizitën e Papës në Irak

T E

Mbi 20 milionë të vaksinuar në Britani të Madhe

T E

Von der Layen do të ndalojë eksportimin e vaksinave nga BE-ja

T E

Izraeli do të vaksinojë punëtorët palestinezë kundër Covid-19

T E

Sulm mbi anijen izraelite/ Ministri i Mbrojtjes: Irani qëndron pas shpërthimit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...