Agjencia Zhurnal.mk
Bota

SHBA regjistron mbi 130 mijë raste të reja me COVID-19

SHBA vazhdon me shifra të larta të infeksioneve ditore me COVID-19.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 130,759 infeksione të reja me COVID-19 dhe 1,881 vdekje të lidhura me virusin të hënën, sipas një vlerësimi nga Universiteti Johns Hopkins, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Totali kombëtar tani qëndron në 26,317,623 raste të konfirmuara dhe 443,355 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara.

Postime të ngjashme

Pashinyan merr sërish mandatin për krijimin e qeverisë së re

D V

Gjermania lejon një dozë përforcuese të vaksinës kundër COVID-19

D V

Situatë e rëndë me zjarret në Greqi

D V

Miliona evropianë nuk kanë para për pushime verore

D V

Roja i kampit nazist do të dalë para gjykatës në Gjermani

D V

Mbi 60 milionë të infektuar me koronavirus në Evropë, thotë OBSH

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...