Agjencia Zhurnal.mk
Bota

SHBA regjistron mbi 92 mijë raste të reja me COVID-19

Shtetet e Bashkuara raportuan 92,666 raste të reja me COVID-19 dhe 3,031 vdekje shtesë të lidhura me virusin të Martën, sipas një vlerësimi nga Universiteti Johns Hopkins, raporton Cnn

Kjo ngre numrin e përgjithshëm kombëtar në të paktën 27,189,761 infeksione dhe 468,103 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SH.B.A., si dhe raste të riatdhesuara.

Postime të ngjashme

BE përsërit thirrjen kundër mohimit të gjenocidit në Srebrenicë

D V

JP Morgan bëhet banka e parë e madhe amerikane që pranon transaksione me kriptomonedha

D V

Protestuesit ia mësyjnë parlamentit sllovak, policia hedh gazlotsjellës

D V

Hulumtimi: Dy doza Pfizer apo AstraZeneca, efikase kundër Deltës!

N E

Kina nuk do një inspektim të dytë nga OBSH-ja

N E

Shtetet e Bashkuara kanë kryer sulme ajrore në Afganistan kundër talebanëve

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...