Agjencia Zhurnal.mk
Bota

SHBA shënon më tepër se 147 mijë raste të reja me COVID-19

Shtetet e Bashkuara raportuan 147,254 infeksione të reja me koronavirus dhe 1,758 viktima të lidhura me virusin të hënën, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn

Sipas vlerësimeve të JHU, gjithsej në të gjithë vendin tani qëndrojnë në 25,293,201 raste, përfshirë 420,972 vdekje.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara. 

Postime të ngjashme

Organizatat botërore kërkojnë furnizim urgjent për vendet e varfëra me vaksina kundër Kovid-19

D V

Katër tërmete shkundin Greqinë, më i fuqishmi me magnitudë 5.3

D V

Nga sot, hyrja në Gjermani vetëm me test negativ antiCOVID-19

D V

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

D V

Australia mbjell frikë me ushtri e helikopterë për të ndaluar protestat dhe vendosur izolimin e COVID-19 në Sydney

D V

Njihuni me shkencëtarin që po përpiqet të udhëtojë në kohë – për këtë ka një arsye të fortë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...