Agjencia Zhurnal.mk
Bota

SHBA shënon rekord të vdekjeve ditore nga COVID-19

SHBA vazhdon me shifra shqetësuese të infeksioneve të reja me koronavirus.

Të paktën 3,775 vdekje nga COVID-19 u raportuan në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të martën, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins – numri më i lartë i viktimave të regjistruara në një ditë të vetme që nga fillimi i pandemisë, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Në të gjithë vendin kishte të paktën 229,055 raste të reja të COVID-19 të raportuara të martën.

Deri më tani, ka pasur 21,046,195 raste të koronavirusit në SHBA.

Të paktën 357,258 njerëz kanë vdekur.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA., si dhe raste të riatdhesuara.

Postime të ngjashme

Mianmar, qindra të arrestuar në protestat kundër grushtit të shtetit

T E

Ndodh edhe kjo, autoambulanca kapet duke transportuar 30 kg marijuanë

T E

Ndërron jetë kryebashkiaku i Zagrebit, Milan Bandiç

T E

Dobësimi i Golfstrimit kërcënon sistemin e klimës në Atlantikun Verior

Z H

Biden bënë thirrje të miratohet ndihma financiare prej 1.9 trilion dollarësh për pandeminë COVID-19

Z H

Çfarë po ndodh? Pas përmbytjeve katastrofike, Venecias i ikën uji

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...