Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Shefi i BE-së në Kosovë nesër do t’i vizitojë disa qendra të votimit

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, do t’i vizitojë nesër disa qendra të votimit në Kosovë gjatë ditës së zgjedhjeve.

Sipas njoftimit pjesë e agjendës së vizitës do të jetë edhe ajo në shkollën fillore ‘Dardania’.

“Shefi i Zyrës së BE në Kosovë/Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së, Ambasadori Tomash Sunjog (Tomáš Szunyog), do t’i vizitojë disa qendra të votimit në Kosovë gjatë ditës së zgjedhjeve, të dielën më 14 shkurt 2021, duke përfshirë edhe vizitën e mëposhtme:  10:00 Prishtinë, Qendra e votimit në shkollën fillore ‘Dardania’. Mediat janë të mirëseardhura për ta mbuluar vizitën e Ambasadorit Szunyog para qendrës së votimit, duke respktuar në mënyrë strikte masat anti-COVID19”, thuhet në njoftimin e lëshuar për media nga Zyra e BE’së në Kosovë.

Postime të ngjashme

Zyrtare, Bedri Hamza kandidat i PDK-së për kryetar të Mitrovicës

D V

Infektologu Tolaj tregon se pse po infektohen të vaksinuarit kundër COVID-19

D V

Nesër mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden

D V

Kurti, letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si ju

D V

Loja me kthimin e rasteve në rigjykim, dy dekada në kërkim të drejtësisë

D V

Italia me masa të reja antiCOVID, kufizime për qytetarët që udhëtojnë në këtë shtet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...