Kosovë

Shefi i DFC-së në Serbi viziton Kosovën

Zhurnal Ads

Shefi i Zyrës së Korporatës Amerikane për Zhvillim dhe Financa në Serbi, John Jovanoviq, do ta vizitojë Kosovën.

Këtë vizitë e ka bërë publike Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd.

“Falënderoj Radio Televizionin e Serbisë për mundësinë për të takuar drejtorin e ri menaxherial të zyrës së DFC që mbulon Ballkanin Perëndimor dhe Egjeun. John do të jetë në Prishtinë të enjten për të avancuar agjendën e Shtëpisë së Bardhë për bashkëpunimin ekonomik rajonal”, thuhet në njoftim.

Kujtojmë që pas marrëveshjes ekonomike të Uashingtonit,në Serbi është hapur zyrë e veçantë për zhvillim e financa.

“Ekonomia është çështje prioritare”, është deklaruar vazhdimisht i dërguari amerikan për dialogun, Richard Grenell.

Postime të ngjashme

Situata me COVID-19, Zemaj takon drejtorët e spitaleve: Po hyjmë në një fazë të re të përgjegjësisë, duhet të jemi të vëmendshëm

admin

Prokuroria Speciale sekuestron tri automjete lidhur me rastin e vjedhjes në Thesarin e Shtetit

admin

Gjatë tre mujorit të dytë, Qeveria shpenzoi mbi 534 milionë euro

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...