Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Shefi i Interit: Erikseni mund të largohet në janar, askënd s’e mbajmë më zor

Christian Eriksen është i lirë të largohet nga Interi në janar, ka konfirmuar shefi ekzekutiv i zikaltërve, Beppe Marotta.

Përfaqësuesi i Danimarkës Eriksen iu bashkua Interit në janarin e kaluar, i cilësuar si njeriu kryesor i cili mund të jetë çelësi në përpjekjet e zikaltërve për ta fituar titullin në Serie A pas një dekade.

Megjithatë, forma e tij ka qenë tejet e dobët dhe ajo ka ndikuar që të ketë thashetheme se trajneri Antonio Conte është i gatshëm ta lërë atë të largohet.

Kjo është konfirmuar tashmë nga Marotta, i cili thotë se zikaltrit janë të gatshëm t’i dëgjojnë ofertat për mesfushorin danez.

“Dje, Conte u përgjigj në mënyrë shumë të qartë. Dhe unë shtoj këtu shumë qartë se ne nuk e mbajmë një futbollist i cili e kërkon largimin”, tha Marotta.

“Conte po e përdor Eriksenin duke e respektuar klubin dhe vetë lojtarin. Nuk kemi oferta për momentin, por do të përpiqemi ta marrim vendimin e duhur në kohën e duhur”, shtoi ai.

Postime të ngjashme

Itali 3-0 Zvicër, notat e Xhakës dhe Shaqirit përballë italianëve magjikë

Dafina Vidishiqi

Italia mposht Zvicrën, kualifikohet në fazën e eliminimit direkt

Dafina Vidishiqi

Italia nuk ndalet, Locatelli shënon një tjetër super gol

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Sergio Ramos nesër i jep lamtumirën Real Madridit

Dafina Vidishiqi

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Dafina Vidishiqi

Pandev thotë se Maqedonia e Veriut është gati për Ukrainën: Duhet të bëjmë figurë të mirë, nuk kemi çfarë të humbim

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...